Case-системи для розробки мультиагентної системи (МАС) в системі діагностування та технічного обслуговування автомобілів
DOI:
https://doi.org/10.31649/2413-4503-2021-13-1-87-93Ключові слова:
автомобіль, мультиагентна система, case-система, агент, інтелектуальні системи, програмний продукт, діагностування, обслуговуванняАнотація
У статті виконано порівняльний аналіз існуючих програмних продуктів і бібліотек, що дозволяють здійснювати проектування мультиагентних систем для систем діагностування та технічного обслуговування сучасних автомобілів.
Авторами обґрунтовано два основні недоліки, властиві всім продуктам-аналогам: потреба у високій кваліфікації користувача, як розроблювача програмного коду, і низькі показники можливостей впровадження інтелектуальних методів у структуру агентів, що погіршує показники їхньої роботи.
У широкому застосуванні систем телематики для контролю технічного стану автомобілів об'єктивно зацікавлені як виробники, так і автовласники. Предиктивна діагностика відкриває для них доступ до величезного масиву інформації про всі нюанси експлуатації автомобілів, де б вони не знаходилися, протягом усього терміну служби. Застосування такого підходу з використанням мультиагентної системи (МАС) дозволить зробити наступний крок в цьому напрямку. Інформація від підключених автомобілів надходить на головний сервер. Систематизація та аналіз даних дозволяють встановлювати причини несправностей, виявляти закономірності їх появи і робити подальший прогноз.
Мета роботи: виконати порівняльний аналіз існуючих програмних продуктів і бібліотек, що дозволяють здійснювати проектування мультиагентних систем.
Тема роботи розкривається на прикладі аналізу програмних засобів для розробки і проектування МАС на сучасному етапі. На ринку присутня низка систем і бібліотек, створених для розробки мультиагентних систем. Ці Case-системи підходять для розробки мультиагентних систем будь-якої спрямованості, тобто є універсальними з цієї точки зору. Тому для нас це універсальний інструмент застосування для автомобільної галузі.
В кінцевому підсумку в роботі виконано порівняльний аналіз існуючих програмних продуктів і бібліотек, що дозволяють здійснювати проектування мультиагентних систем. Аналіз виявив два основних недоліки, властиві всім продуктам-аналогам: потреба у високій кваліфікації користувача, як розробника програмного коду, і низькі показники можливостей впровадження інтелектуальних методів в структуру агентів, що погіршує показники їх роботи.
Посилання
Berg Insight оценил российский рынок мониторинга транспорта [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.content-review.com/articles/ (дата звернення 31.03.2021).
MagentaToolkit [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.magenta-technology.iTi/ru/technology/ovei-view/toolkit/ (дата звернення 31.03.2021).
Е. А. Сидорова, Н. О. Гаранина, и Ю. А. Загорулько, «Мультиагентный алгоритм анализа текста на основе онтологии предметной области» на Тринадцатая национальная конференция по искусственному интеллекту с международным участием КИИ-2012, Белгород: БГТУ, 2012, с. 219-226.
AgentTool [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://agenttool.cis.ksu.edu/ (дата звернення 31.03.2021).
The multi-agent system lab [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dis.cs.umass.edu/ (дата звернення 31.03.2021).
CogniTeam [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.cogniteam.com/cognitao.html (дата звернення 31.03.2021).
В. П. Волков, В. М. Павленко, і В. П. Кужель, «Дослідження агентного підходу контролю технічного стану транспортних засобів» Вісник Машинобудування та транспорту, № 2(10), 2019. с. 16-23. DOI: https://doi.org/10.31649/2413-4503-2019-10-2.
В. П. Волков, В. М. Павленко, В. П. Кужель, і Є .В. Калашніков, «Аналіз програмного забезпечення для формування онтологічного простору обслуговування автомобілів» Вісник Машинобудування та транспорту, № 2(8), 2018, с. 15-24.
В. М. Павленко, В. П. Кужель, М. С. Хорін, «Сутність автомобільної діагностики при впровадженні експертних систем», Вісник машинобудування та транспорту, № 2(12), 2020, с. 85-92. DOI: https://doi.org/10.31649/2415-3486-2020-12-2.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 114