ВИЗНАЧЕННЯ МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ МУЛЬТИАГЕНТНОГО ПІДХОДУ ПРИ ВИКОНАННІ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ І РЕМОНТУ АВТОМОБІЛЯ

  • В’ячеслав Миколайович Павленко Харківський національний автомобільно-дорожній університет
  • Володимир Петрович Кужель Вінницький національний технічний університет
Ключові слова: автомобіль, агент, мультиагентна система, інтелектуальний агент, критерій, методологія, технологія

Анотація

В статті розглянута концепція агентів, яку розроблено в рамках мультиагентних технологій і мультиагентних систем (MAS – Multi-agent system), що передбачає наявність активності, тобто здатності комп'ютерної програми самостійно реагувати на зовнішні події і вибирати відповідні дії. Виходячи з розвитку електронних систем в сучасному автомобілі, кількості виконавчих елементів та різноманітних блоків керування, саме мультиагентна технологія як найкраще дає можливість виведення величезної кількості вимірюваних параметрів, яку ми можемо використати при виконанні ТО та Р автомобіля.
Мета роботи: Визначити можливість застосування і адаптовність мультиагентного підходу в автомобільній галузі для надання послуги діагностування та організації обслуговування автомобіля.
Дистанційний контроль технічного стану транспортних засобів, за допомогою MAS, дозволить оптимізувати технічне регламентне обслуговування автомобілів, скоротити час очікування на обслуговування транспортного засобу, попередити більшу частину несправностей, які можуть виникати на дорозі і забезпечити виконання екологічних норм в масштабах регіону.
В кінцевому підсумку зроблений висновок щодо можливості контролю технічного стану транспортних засобів, що дозволить оптимізувати технічне регламентне обслуговування автомобілів за допомогою мультиагентних технологій.

Біографії авторів

В’ячеслав Миколайович Павленко, Харківський національний автомобільно-дорожній університет

кандидат технічних наук, доцент кафедри технічної експлуатації та сервісу автомобілів

Володимир Петрович Кужель, Вінницький національний технічний університет

кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри автомобілів та транспортного менеджменту

Опубліковано
2018-04-24
Як цитувати
[1]
В. Павленко і В. Кужель, ВИЗНАЧЕННЯ МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ МУЛЬТИАГЕНТНОГО ПІДХОДУ ПРИ ВИКОНАННІ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ І РЕМОНТУ АВТОМОБІЛЯ, ВМТ, № 1, Квіт 2018.
Номер
Розділ
Articles

Найчитабильні статті цього ж автора(ів)