Вплив налаштувань мобільних мереж на споживання енергіїелектронних блоків керування автомобілем

Автор(и)

  • Арвідас Паулюкас Університет Вітаутаса Великого (Каунас, Литва)
  • Володимир Петрович Кужель Вінницький національний технічний університет

DOI:

https://doi.org/10.31649/2413-4503-2021-13-1-94-101

Ключові слова:

автомобіль, мобільна мережа, електронний блок управління, система мобільного зв'язку, управління мережею

Анотація

Стаття присвячена дослідженню впливу налаштувань мобільної мережі на енергоспоживання електронних блоків керування автомобілів.Якість сигналу і покриття мобільних мереж також мають важливе значення як для користувачів так і для автомобільних приладів які використовують інформацію з мережі в режимі реального часу за допомогою хмарних технологій для передачі, обробки і  зберігання даних.

Для вимірювання якості послуг Орган регулювання зв'язку використовує лише значення швидкості передачі (отримання) даних HTTP в мережах UMTS (3G) операторів (як зазначено у щорічному звіті CRA). Але швидкість - це далеко не все з тих вимог, які останнім часом висувають багато споживачів галузі. Крім того, вдосконалення тепер також стосуються зменшення навантаження від сигналів, що виникають при встановленні, модифікації або роботі радіоканалу. Ще однією областю вдосконалення є накладні витрати на сигнали в ефірному інтерфейсі, коли передається мало даних, оскільки вони витрачають ресурси та спричиняють розряд акумулятора з точки зору мобільного телефону і інших приймаючих пристроїв, наприклад в автомобілі.

Автори зупинились на мережі 3G UMTS (Універсальна система мобільного телекомунікаційного зв'язку), яка є однією з найпопулярніших технологій мобільного зв'язку 3G. Ми досліджуємо державний автомат RRC великих стільникових мереж, які працюють у Литві.

Зверніть увагу, що в мережі UMTS централізована основна мережа (CN) відповідає за забезпечення комутації та маршрутизації трафіку кінцевих користувачів. Усі функції управління мережею та необхідні бази даних також реалізовані в базовій мережі. Домен базової мережі далі поділяється на підкатегорії: обслуговуючий мережевий домен, домен домашньої мережі та домен транзитної мережі. Він складається з двох видів вузлів підтримки загальної пакетної радіостанції (GPRS) (GPN) - у 3GPP, названих шлюзом GSN (GGSN) та обслуговуючим GSN (SGSN). В свою чергу SGSN - центральний вузол домену з комутацією пакетів (PS). Він забезпечує функціональність маршрутизації та взаємодіє з базами даних (наприклад, Регістр домашнього розташування (HLR)) та управляє багатьма контролерами радіомереж (RNC).

Таким чином автори досліджували машини RRC мереж операторів стільникового зв'язку Литви. Метою цих експериментів було визначити, яка мережа може забезпечити найкращу якість роботи в Інтернеті, найкращу функцію споживання акумулятора обладнання та найкращу схему використання ресурсів радіомережі. Ми можемо стверджувати, що, порівнюючи всі ці вимоги, Operator2 має оптимальну конфігурацію для користувача, споживання батареї пристрою UE та використання мережевих ресурсів точки зору автомата RRC.

Біографії авторів

Арвідас Паулюкас, Університет Вітаутаса Великого (Каунас, Литва)

д-р техн. наук, професор

Володимир Петрович Кужель, Вінницький національний технічний університет

канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри автомобілів і транспортного менеджменту

Посилання

Communications Regulatory Authority, Lithuanian Communications Sector Report for 2010 Q3. URL: www.rrt.lt, (date of application 07.04.2021).

3GPP, UTRAN overall description, TS 25.401. URL: https://portal.3gpp.org/desktopmodules/Specifications/Specification Details.aspx?specificationId=1184 (date of application 07.04.2021).

Sauter M. Beyond 3G: Bringing Networks, Terminals and the Web Together. John Wiley and Sons, Inc., 2009. 354p.

Perez-Romero J., Sallent O., Agusti R., Diaz-Guerra M. Radio resource management strategies in UMTS. John Wiley and Sons, Inc., 2005. 364p.

Batkauskas V., Kajackas A. «Quality of Heterogeneous Mobile Data Services: Capabilities and End-user Achievements»Electronics and Electrical Engineering. Kaunas: Technologija, 2010. No. 5(101). рр. 43–46.

Vosylius V., Pauliukas D. «QoS Analysis of IMS Signalling in UMTS Networks»Electronics and Electrical Engineering. Kaunas: Technologija, 2010. No. 9(105). рр. 19–22.

Tiliute D. E. «Battery Management in Wireless Sensor Networks»Electronics and Electrical Engineering. Kaunas: Technologija, 2007. No. 4(76), рр. 9–12.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 53

Опубліковано

2021-07-16

Як цитувати

[1]
А. Паулюкас і В. П. Кужель, «Вплив налаштувань мобільних мереж на споживання енергіїелектронних блоків керування автомобілем», ВМТ, вип. 13, вип. 1, с. 94–101, Лип 2021.

Номер

Розділ

Articles

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>