Case-системи для розробки мультиагентної системи (МАС) в системі діагностування та технічного обслуговування автомобілів

Автор(и)

  • В’ячеслав Миколайович Павленко Харківський національний автомобільно-дорожній університет
  • Володимир Миколайович Мануйлов Національна академія Національної гвардії України, м. Харків
  • Володимир Петрович Кужель Вінницький національний технічний університет

DOI:

https://doi.org/10.31649/2413-4503-2021-13-1-87-93

Ключові слова:

автомобіль, мультиагентна система, case-система, агент, інтелектуальні системи, програмний продукт, діагностування, обслуговування

Анотація

У статті виконано порівняльний аналіз існуючих програмних продуктів і бібліотек, що дозволяють здійснювати проектування мультиагентних систем для систем діагностування та технічного обслуговування сучасних автомобілів.

Авторами обґрунтовано два основні недоліки, властиві всім продуктам-аналогам: потреба у високій кваліфікації користувача, як розроблювача програмного коду, і низькі показники можливостей впровадження інтелектуальних методів у структуру агентів, що погіршує показники їхньої роботи.

У широкому застосуванні систем телематики для контролю технічного стану автомобілів об'єктивно зацікавлені як виробники, так і автовласники. Предиктивна діагностика відкриває для них доступ до величезного масиву інформації про всі нюанси експлуатації автомобілів, де б вони не знаходилися, протягом усього терміну служби. Застосування такого підходу з використанням мультиагентної системи (МАС) дозволить зробити наступний крок в цьому напрямку. Інформація від підключених автомобілів надходить на головний сервер. Систематизація та аналіз даних дозволяють встановлювати причини несправностей, виявляти закономірності їх появи і робити подальший прогноз.

Мета роботи: виконати порівняльний аналіз існуючих програмних продуктів і бібліотек, що дозволяють здійснювати проектування мультиагентних систем.

Тема роботи розкривається на прикладі аналізу програмних засобів для розробки і проектування МАС на сучасному етапі. На ринку присутня низка систем і бібліотек, створених для розробки мультиагентних систем. Ці Case-системи підходять для розробки мультиагентних систем будь-якої спрямованості, тобто є універсальними з цієї точки зору. Тому для нас це універсальний інструмент застосування для автомобільної галузі.

В кінцевому підсумку в роботі виконано порівняльний аналіз існуючих програмних продуктів і бібліотек, що дозволяють здійснювати проектування мультиагентних систем. Аналіз виявив два основних недоліки, властиві всім продуктам-аналогам: потреба у високій кваліфікації користувача, як розробника програмного коду, і низькі показники можливостей впровадження інтелектуальних методів в структуру агентів, що погіршує показники їх роботи.

Біографії авторів

В’ячеслав Миколайович Павленко, Харківський національний автомобільно-дорожній університет

канд. техн. наук, доцент кафедри технічної експлуатації і сервису автомобілів

Володимир Миколайович Мануйлов, Національна академія Національної гвардії України, м. Харків

майор, викладач кафедри автобронетанкової техніки

Володимир Петрович Кужель, Вінницький національний технічний університет

канд. техн. наук, доцент кафедри автомобілів та транспортного менеджменту

Посилання

Berg Insight оценил российский рынок мониторинга транспорта [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.content-review.com/articles/ (дата звернення 31.03.2021).

MagentaToolkit [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.magenta-technology.iTi/ru/technology/ovei-view/toolkit/ (дата звернення 31.03.2021).

Е. А. Сидорова, Н. О. Гаранина, и Ю. А. Загорулько, «Мультиагентный алгоритм анализа текста на основе онтологии предметной области» на Тринадцатая национальная конференция по искусственному интеллекту с международным участием КИИ-2012, Белгород: БГТУ, 2012, с. 219-226.

AgentTool [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://agenttool.cis.ksu.edu/ (дата звернення 31.03.2021).

The multi-agent system lab [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dis.cs.umass.edu/ (дата звернення 31.03.2021).

CogniTeam [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.cogniteam.com/cognitao.html (дата звернення 31.03.2021).

В. П. Волков, В. М. Павленко, і В. П. Кужель, «Дослідження агентного підходу контролю технічного стану транспортних засобів» Вісник Машинобудування та транспорту, № 2(10), 2019. с. 16-23. DOI: https://doi.org/10.31649/2413-4503-2019-10-2.

В. П. Волков, В. М. Павленко, В. П. Кужель, і Є .В. Калашніков, «Аналіз програмного забезпечення для формування онтологічного простору обслуговування автомобілів» Вісник Машинобудування та транспорту, № 2(8), 2018, с. 15-24.

В. М. Павленко, В. П. Кужель, М. С. Хорін, «Сутність автомобільної діагностики при впровадженні експертних систем», Вісник машинобудування та транспорту, № 2(12), 2020, с. 85-92. DOI: https://doi.org/10.31649/2415-3486-2020-12-2.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 64

Опубліковано

2021-07-16

Як цитувати

[1]
В. М. Павленко, В. М. Мануйлов, і В. П. Кужель, «Case-системи для розробки мультиагентної системи (МАС) в системі діагностування та технічного обслуговування автомобілів», ВМТ, вип. 13, вип. 1, с. 87–93, Лип 2021.

Номер

Розділ

Articles

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>