КОМПЛЕКСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК ЗА ДОПОМОГОЮ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

  • Андрій Павлович Поляков Вінницький національний технічний університет
  • Олександр Петрович Терещенко Вінницький національний технічний університет
  • Орест Зенонович Горбай Національний університет «Львівська політехніка»
Ключові слова: забезпечення автомобільних перевезень, охорона автомобільної колони, матеріальне забезпечення, технічне забезпечення, медичне забезпечення

Анотація

Забезпечення автомобільних перевезень являє собою комплекс заходів з розвідки противника, районів завантаження (вивантаження) i маршрутів руху, захисту від зброї масового ураження i запалювальних речовин, охорони, маскування, протиповітряної й протитанкової оборони, інженерного, матеріального, технічного i медичного забезпечення.

Захист від зброї масового ураження включає: радіаційну, хімічну і бактеріологічну розвідку; попередження особового складу про загрозу застосування противником зброї масового ураження, інформацію про зони ураження, райони завалів і пожеж, оповіщення про радіоактивне, хімічне і бактеріологічне ураження; використання захисних властивостей місцевості й укриття; проведення протиепідемічних, санітарно-гігієнічних і профілактичних заходів; забезпечення засобами протихімічного захисту, санітарної обробки особового складу і спеціальної обробки техніки; знешкодження наслідків застосування противником зброї масового ураження.

Охорона автомобільної колони здійснюється постійно, в основному своїми силами і засобами, у відповідності з бойовим розрахунком; при цьому основна увага звертається на організацію оповіщення особового складу про загрозу нападу противника і дій по сигналах оповіщення.

При організації протиповітряної охорони автомобільні колони використовують, головним чином, пасивні засоби захисту від повітряного нападу, а саме: розосереджене розміщення підрозділів і їх маскування; укриття автомобілів і особового складу; збільшення дистанцій між автомобілями при русі колони; використання природних умов місцевості.

Метою матеріального забезпечення є забезпечення автомашин пальним і мастильними матеріалами, а особового складу – боєприпасами, засобами захисту, речовим майном і продуктами харчування, а також створення необхідних умов для обігріву при виконанні перевезень в холодну пору року.

Технічне забезпечення автоперевезень включає організацію технічного обслуговування, експлуатації і ремонту автомобілів, а також евакуацію несправних автомобілів до місць ремонту.

 В ході автомобільних перевезень необхідно передбачити протиепідемічні заходи, основними з яких є розвідка санітарно-епідеміологічного стану районів перевезень, проведення профілактичних дезінфекційних заходів.

Біографії авторів

Андрій Павлович Поляков, Вінницький національний технічний університет

д-р техн. наук, професор, завідувач кафедри військової підготовки

Олександр Петрович Терещенко, Вінницький національний технічний університет

канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри безпеки життєдіяльності та педагогіки безпеки

Орест Зенонович Горбай, Національний університет «Львівська політехніка»

д-р техн. наук, професор, завідувач кафедри автомобілебудування

Посилання

Наказ Міністерства внутрішніх справ України, 21.08.98 № 622, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 1998 р. за № 637/3077. Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів.

Закон України Про перевезення небезпечних вантажів // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2000. – № 28. – С. 222.

Тeрeщeнкo O. П. Вплив частоти електромагнітних випромінювань радіочастотного діапазону на граничнодопустиму нaпружeніcть eлeктричнoгo пoля. -SWorld – December 2018, WORLD SCIENTIFIC AND TECHNICAL TRENDS' 2018, 6 c.

Наказ Міністерства внутрішніх справ України № 822 «Про затвердження Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів» від 26.07.2004 р.

Опубліковано
2019-06-24
Як цитувати
[1]
А. Поляков, О. Терещенко, і О. Горбай, КОМПЛЕКСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК ЗА ДОПОМОГОЮ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ, ВМТ, vol 9, № 1, с. 98-106, Чер 2019.
Розділ
Articles

Найчитабильні статті цього ж автора(ів)