КОМПЛЕКСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК ЗА ДОПОМОГОЮ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

Автор(и)

  • Андрій Павлович Поляков Вінницький національний технічний університет
  • Олександр Петрович Терещенко Вінницький національний технічний університет
  • Орест Зенонович Горбай Національний університет «Львівська політехніка»

DOI:

https://doi.org/10.31649/2413-4503-2019-9-1-98-106

Ключові слова:

забезпечення автомобільних перевезень, охорона автомобільної колони, матеріальне забезпечення, технічне забезпечення, медичне забезпечення

Анотація

Забезпечення автомобільних перевезень являє собою комплекс заходів з розвідки противника, районів завантаження (вивантаження) i маршрутів руху, захисту від зброї масового ураження i запалювальних речовин, охорони, маскування, протиповітряної й протитанкової оборони, інженерного, матеріального, технічного i медичного забезпечення.

Захист від зброї масового ураження включає: радіаційну, хімічну і бактеріологічну розвідку; попередження особового складу про загрозу застосування противником зброї масового ураження, інформацію про зони ураження, райони завалів і пожеж, оповіщення про радіоактивне, хімічне і бактеріологічне ураження; використання захисних властивостей місцевості й укриття; проведення протиепідемічних, санітарно-гігієнічних і профілактичних заходів; забезпечення засобами протихімічного захисту, санітарної обробки особового складу і спеціальної обробки техніки; знешкодження наслідків застосування противником зброї масового ураження.

Охорона автомобільної колони здійснюється постійно, в основному своїми силами і засобами, у відповідності з бойовим розрахунком; при цьому основна увага звертається на організацію оповіщення особового складу про загрозу нападу противника і дій по сигналах оповіщення.

При організації протиповітряної охорони автомобільні колони використовують, головним чином, пасивні засоби захисту від повітряного нападу, а саме: розосереджене розміщення підрозділів і їх маскування; укриття автомобілів і особового складу; збільшення дистанцій між автомобілями при русі колони; використання природних умов місцевості.

Метою матеріального забезпечення є забезпечення автомашин пальним і мастильними матеріалами, а особового складу – боєприпасами, засобами захисту, речовим майном і продуктами харчування, а також створення необхідних умов для обігріву при виконанні перевезень в холодну пору року.

Технічне забезпечення автоперевезень включає організацію технічного обслуговування, експлуатації і ремонту автомобілів, а також евакуацію несправних автомобілів до місць ремонту.

 В ході автомобільних перевезень необхідно передбачити протиепідемічні заходи, основними з яких є розвідка санітарно-епідеміологічного стану районів перевезень, проведення профілактичних дезінфекційних заходів.

Біографії авторів

Андрій Павлович Поляков, Вінницький національний технічний університет

д-р техн. наук, професор, завідувач кафедри військової підготовки

Олександр Петрович Терещенко, Вінницький національний технічний університет

канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри безпеки життєдіяльності та педагогіки безпеки

Орест Зенонович Горбай, Національний університет «Львівська політехніка»

д-р техн. наук, професор, завідувач кафедри автомобілебудування

Посилання

Наказ Міністерства внутрішніх справ України, 21.08.98 № 622, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 1998 р. за № 637/3077. Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів.

Закон України Про перевезення небезпечних вантажів // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2000. – № 28. – С. 222.

Тeрeщeнкo O. П. Вплив частоти електромагнітних випромінювань радіочастотного діапазону на граничнодопустиму нaпружeніcть eлeктричнoгo пoля. -SWorld – December 2018, WORLD SCIENTIFIC AND TECHNICAL TRENDS' 2018, 6 c.

Наказ Міністерства внутрішніх справ України № 822 «Про затвердження Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів» від 26.07.2004 р.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 206

Опубліковано

2019-06-24

Як цитувати

[1]
А. П. Поляков, О. П. Терещенко, і О. З. Горбай, «КОМПЛЕКСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК ЗА ДОПОМОГОЮ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ», ВМТ, вип. 9, вип. 1, с. 98–106, Чер 2019.

Номер

Розділ

Articles

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>