Розробка змішувача біодизельного палива та моделюванням процесу змішування
DOI:
https://doi.org/10.31649/2413-4503-2020-11-1-11-17Ключові слова:
дизельне сумішеве паливо, паливна система дизеля, змішувач-дозатор палива, параметриАнотація
Проаналізовано застосовувані в даний час конструкції змішувачів для отримання біопалива. Відзначено їх низьку ефективність і обґрунтовано необхідність застосування апаратів в якості змішувальних пристроїв. Показано позитивний вплив застосування ротора Савоніуса на процес змішування компонентів біопалива. Обґрунтовано і обрано схему змішувача. На підставі проведеного аналізу сформульовано наукову гіпотезу про те, що підвищити ефективність функціонування машинно-тракторних агрегатів можна, застосовуючи якісне біопаливо. Виходячи з цього, метою роботи є підвищення ефективності функціонування машинно-тракторних агрегатів, що працюють на біопаливі за рахунок вдосконалення процесу його приготування.
Наведено фактори, що впливають на ефективність функціонування МТА, показано вплив типу і складу палива на ефективність функціонування МТА. Запропоновано змінювати цей фактор застосуванням альтернативних палив, розглянуто існуючі альтернативні палива. На підставі цих досліджень найкращою основою палива було вибрано ріпакову олію. Показано отримання МЕРО. Встановлено, що кращі показники в якості палива мають суміші МЕРО і дизельного палива.
Розроблено напрямок підвищення ефективності функціонування машинно-тракторних агрегатів за рахунок застосовуваного біопалива. Обґрунтовано конструктивно технологічну схему пристрою для отримання біопалива, що підвищує ефективність функціонування машинно-тракторних агрегатів. Отримано теоретичні залежності визначення конструктивних режимів та параметрів змішувального пристрою для приготування біопалива, що підвищує ефективність функціонування машинно-тракторних агрегатів. Отримано якісні показники технологічного процесу приготування біопалива. Проведено оцінку ефективності функціонування дизельного двигуна і машинно-тракторних агрегатів при використанні біопалива, отриманого за допомогою розробленого змішувального пристрою. Обґрунтовано раціональне співвідношення компонентів біопалива за режимами функціонування дизельного двигуна і машинно-тракторних агрегатів.
Посилання
І. А. Шльончак, «Покращення економічних та екологічних показників транспортних засобів з дизелем шляхом використання сумішевих палив.» автореф. дис. канд. техн. наук, Нац. транспортний ун-т, Київ, 2013.
Ю. В. Гуменюк, «Стратегія розвитку зернопродуктового підкомплексу АПК для забезпечення продовольчої безпеки країни та комплексного розвитку сільського господарства,» Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки, № 2, с. 147–152. 2019.
І. В. Гунько, С. А. Бурлака, А. А. П'ясецький, «Система паливоподачі дизельного двигуна з електронним регулюванням складу дозованої паливної суміші,» Техніка, енергетика, транспорт АПК, № 97, с. 47–51. 2017.
І. В. Гунько, С. А. Бурлака, А. П. Єленич, «Оцінка екологічності нафтового палива та біопалива з використанням методології повного життєвого циклу,» Вісник Хмельницького національного університету, Том 2, № 6, с. 246–249. 2018.
Основные возможности FlowVision – FlowVision CFD [Електронний ресурс, 2008. – Режим доступу: https://flowvision.ru/ru/flowvision-technologies/description
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 311