РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДОЦІЛЬНОСТІ СТВОРЕННЯ ВИРОБНИЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ З ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ

Автор(и)

  • Юрій Хомич Савін Національний транспортний університет
  • Микола Васильович Митко Національний транспортний університет
  • Світлана Олександрівна Романюк Вінницький національний технічний університет

Ключові слова:

виробничо-технічна база (ВТБ), автотранспортні підприємства (АТП), централізовано спеціалізовані виробництва (ЦСВ), затрати, технічне обслуговування (ТО), ремонт, транспортні засоби, автомобілі

Анотація

В роботі розглянуто доцільність створення виробничих підрозділів з обслуговування і ремонту дорожніх транспортних засобів на прикладі вантажних автомобілів. На ринку транспортних послуг в сучасних умовах склалась важка ситуація, комплексні АТП, що здійснюють обслуговування і ремонт транспортних засобів, які були утворені раніше, в даний час не в змозі конкурувати з дрібними перевізниками, оскільки змушені утримувати надлишково розвинену виробничо-технічну базу.
З метою подолання негативних явищ у роботі АТП, в статті розглядається доцільність створення виробничих підрозділів з технічного обслуговування та ремонту автомобілів на транспортних підприємствах. За критерій доцільності бралися питомі затрати на ТО і поточний ремонт, що припадають на 1 людино-годину трудомісткості для цього виду робіт на підприємстві.
За результатами розрахунків визначено мінімальну собівартість 1-ї нормо-години, при якій доцільно виконувати конкретні види робіт на автотранспортних підприємствах і створювати відповідні виробничі підрозділи.
З результатів розрахунків випливає, що чим вища вартість технологічного обладнання, яке використовується для виконання конкретного виду робіт та потрібна більша виробнича площа, тим вища собівартість 1 людино-години, тобто більша мінімальна трудомісткість робіт з технічного обслуговування та ремонту автомобілів, при якій доцільно виконувати роботи на підприємстві.

Біографії авторів

Юрій Хомич Савін, Національний транспортний університет

кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри технічної експлуатації автомобілів та автосервісу

Микола Васильович Митко, Національний транспортний університет

аспірант кафедри технічної експлуатації автомобілів та автосервісу

Світлана Олександрівна Романюк, Вінницький національний технічний університет

кандидат технічних наук, старший викладач кафедри автомобілів та транспортного менеджменту

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 192

Опубліковано

2018-04-24

Як цитувати

[1]
Ю. Х. Савін, М. В. Митко, і С. О. Романюк, «РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДОЦІЛЬНОСТІ СТВОРЕННЯ ВИРОБНИЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ З ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ», ВМТ, вип. 1, Квіт 2018.

Номер

Розділ

Articles

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають